WooCommerce Product Table - en to sv_SE translation catalogue (193 entries)

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: View WooCommerce Product Table documentation
sv_SE: Visa dokumentationen för WooCommerce Produkttabell

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Product tables
sv_SE: Produkttabeller

en: The following options control the WooCommerce Product Table extension.
sv_SE: Följande alternativ kontrollerar tillägget WooCommerce Produkttabell.

en: License key
sv_SE: Licensnyckel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
sv_SE: Licensnyckeln finns i din orderbekräftelse.

en: Table design
sv_SE: Tabelldesign

en: Choose whether to use the default design or customize it to suit your requirements.
sv_SE: Välj att använda standarddesignen eller anpassa den efter dina behov.

en: Default
sv_SE: Standard

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Choose your custom table styles below. Any settings you leave blank will default to your theme styles.
sv_SE: Välj din anpassade tabellstil nedan. Alla inställningar som du lämnar tomma använder temats standardstil.

en: Borders
sv_SE: Ramar

en: External border icon
sv_SE: Extern ramikon

en: External
sv_SE: Extern

en: The border for the outer edges of the table.
sv_SE: Ramen för tabellens ytterkant.

en: Header border icon
sv_SE: Ramikon för sidhuvud

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: The border for the bottom of the header row.
sv_SE: Ramen på botten av sidhuvudraden.

en: Cell border icon
sv_SE: Ramikon för cell

en: The border between cells in your table.
sv_SE: Ramen mellan cellerna i din tabell.

en: Header background
sv_SE: Bakgrund för sidhuvud

en: The header background color.
sv_SE: Bakgrundsfärgen för sidhuvudet.

en: Color
sv_SE: Färg

en: Cell background
sv_SE: Cellbakgrund

en: The main background color used for the table contents.
sv_SE: Den huvudsakliga bakgrundsfärg som används för tabellinnehållet.

en: Header font
sv_SE: Typsnitt för sidhuvud

en: The font used in the table header.
sv_SE: Typsnittet som används i sidhuvudet för tabellen.

en: Cell font
sv_SE: Celltypsnitt

en: The font used for the table contents.
sv_SE: Typsnittet som används för tabellinnehållet.

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Table content
sv_SE: Tabellinnehåll

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: The default columns for your product tables.
sv_SE: Standardkolumner för dina produkttabeller

en: Image size
sv_SE: Bildstorlek

en: You can also enter standard image sizes here such as thumbnail, shop_thumbnail, medium, etc.
sv_SE: Du kan även ange standardstorlekar för bilder här, såsom miniatyr, butik_miniatyr, medium, m.m.

en: Shortcodes
sv_SE: Kortkoder

en: Display shortcodes, HTML and other formatting inside the table content
sv_SE: Visa kortkoder, HTML och andra formateringar i tabellinnehållet

en: Description length
sv_SE: Beskrivningslängd

en: words
sv_SE: ord

en: Enter -1 to display the full product description including formatting.
sv_SE: Ange -1 om du vill visa den fullständiga produktbeskrivningen inklusive formatering.

en: Product links
sv_SE: Produktlänkar

en: Include links to the relevant product, category, tag, or attribute.
sv_SE: Inkludera länkar till relevanta produkt-, kategori-, tagg- eller attributnamn.

en: Enter all, none, or a combination of: sku, name, image, tags, categories, terms, or attributes as a comma-separated list.
sv_SE: Ange alla, ingen eller någon av följande kombinationer: art.nr., namn, bild, taggar, kategorier, termer eller attribut som en kommaseparerad lista.

en: Loading products
sv_SE: Laddar produkter …

en: Lazy load
sv_SE: ”Lazy load”

en: Load products one page at a time
sv_SE: Ladda produkter en sida i taget

en: Enable this if you have many products or experience slow page load times.<br/><strong>Warning:</strong> Lazy load has some limitations - it limits the search, sorting, and display of variations. Only use it if you definitely need it.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du har många produkter eller upplever långsamma laddningstider.<br><strong>Varning:</strong> ”Lazy load” har vissa begränsningar, det begränsar sökningen och visning av varianter. Använd den funktionen bara om du verkligen behöver den.

en: Product limit
sv_SE: Produktgräns

en: This option is ignored if lazy load is enabled.
sv_SE: Det här alternativet ignoreras om ”lazy load” är aktiverat.

en: Rows per page
sv_SE: Rader per sida

en: The number of products per page of results.
sv_SE: Antal produkter per sida för resultat.

en: Use '-1' to display all products on one page of results.
sv_SE: Använd '-1' för att visa alla produkter på en sida av resultat.

en: Sorting
sv_SE: Sortering

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: As listed in the Products screen (menu order)
sv_SE: Som anges på skärmen Produkter (menyordning)

en: SKU
sv_SE: Art.nr

en: Name
sv_SE: Namn

en: Price
sv_SE: Pris

en: Number of sales
sv_SE: Antal sålda

en: Average reviews
sv_SE: Genomsnittliga recensioner

en: Date added
sv_SE: Tillagt datum

en: Date last modified
sv_SE: Senast ändrad

en: The initial sort order applied to the table.
sv_SE: Den ursprungliga sorteringsordningen tillämpas på tabellen.

en: Sort column
sv_SE: Sortera kolumn

en: Sort direction
sv_SE: Sorteringsriktning

en: Automatic
sv_SE: Automatiskt

en: Ascending (A to Z, 1 to 99)
sv_SE: Stigande (A till Z, 1 till 99)

en: Descending (Z to A, 99 to 1)
sv_SE: Fallande (Ö till A, 99 till 1)

en: Add to cart column
sv_SE: “Lägg till i varukorg”-kolumn

en: Add to cart button
sv_SE: “Lägg till i varukorg”-knapp

en: Button only
sv_SE: Endast knapp

en: Checkbox only
sv_SE: Endast kryssruta

en: Button and checkbox
sv_SE: Knapp och kryssruta

en: How 'Add to Cart' buttons are displayed in the table.
sv_SE: Hur knapparna ”Lägg i varukorg” visas i tabellen.

en: Add to cart behavior
sv_SE: “Lägg i varukorg”-beteende

en: Use AJAX when adding to the to the cart
sv_SE: Använd AJAX när produkter läggs i varukorgen

en: Quantities
sv_SE: Antal

en: Show quantity selectors in the Add to Cart column
sv_SE: Visa val av antal i kolumnen ”Lägg i varukorg”

en: Variations
sv_SE: Varianter

en: Link to product page
sv_SE: Länk till produktsida

en: 'Add Selected' position
sv_SE: Placering av “Lägg till vald”

en: Above table
sv_SE: Över tabell

en: Below table
sv_SE: Under tabell

en: Above and below table
sv_SE: Ovanför och under tabellen

en: The position of the 'Add Selected To Cart' button for adding multiple products.
sv_SE: Placeringen av knappen “Lägg valda i varukorg” för att lägga till flera produkter.

en: Only applicable if using 'Checkbox' or 'Button + checkbox' for the add to cart buttons
sv_SE: Tillämpas endast om ”Kryssruta” eller ”Knapp och kryssruta” används för varukorgsknapparna

en: 'Add Selected' button text
sv_SE: Knapptext för “Lägg till valda”

en: The text for the 'Add Selected To Cart' button.
sv_SE: Texten som visas på knappen “Lägg valda i varukorg”.

en: Table controls
sv_SE: Tabellkontroller

en: Product filters
sv_SE: Produktfilter

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Show based on columns in table
sv_SE: Visa baserat på kolumnerna i tabellen

en: Dropdown lists to filter the table by category, tag, attribute, or custom taxonomy.
sv_SE: Nedrullningsbara listor om du vill filtrera tabellen efter kategori, tagg, attribut eller anpassad taxonomi.

en: Custom filters
sv_SE: Anpassade filter

en: Page length
sv_SE: Sidlängd

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: The position of the 'Show [x] products' dropdown list.
sv_SE: Placering av menyn “Visa [x] produkter".

en: Search box
sv_SE: Sökruta

en: The position of the product search box.
sv_SE: Placering av produktsökrutan

en: Product totals
sv_SE: Totalt antal produkter

en: The position of the product totals, e.g. 'Showing 1 to 5 of 10 products'.
sv_SE: Placering av totalt antal produkter, t.ex “Visar 1 till 5 av 10 produkter”.

en: Pagination buttons
sv_SE: Sidnumreringsknappar

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
sv_SE: Placering av sidnumreringsknappar som bläddrar genom resultatet.

en: Pagination type
sv_SE: Pagineringstyp

en: Numbers only
sv_SE: Endast siffror

en: Prev/next
sv_SE: Föregående/nästa

en: Prev/next + numbers
sv_SE: Föregående/nästa + nummer

en: Prev/next/first/last
sv_SE: Föregående/nästa/första/sista

en: Prev/next/first/last + numbers
sv_SE: Föregående/nästa/första/sista + nummer

en: Reset button
sv_SE: Återställningsknapp

en: Show the reset button above the table
sv_SE: Visa återställningsknappen över tabellen

en: Please see the Knowledge Base for the %sfull list of shortcode options%s.
sv_SE: Vänligen se kunskapsbasen för mer information och %shela listan med kortkodsalternativ%s.

en: Getting Started Guide
sv_SE: Kom-igång-guide

en: Knowledge Base
sv_SE: Kunskapsbas

en: View Cart
sv_SE: Visa varukorg

en: Show details
sv_SE: Visa detaljer

en: Please select one or more products.
sv_SE: Vänligen välj en eller flera produkter.

en: No product selected. Please try again.
sv_SE: Ingen produkt vald. Vänligen försök igen.

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Image
sv_SE: Bild

en: Stock
sv_SE: Lagersaldo

en: Reviews
sv_SE: Recensioner

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Dimensions
sv_SE: Dimensioner

en: Buy
sv_SE: Köp

en: Details
sv_SE: Detaljer

[ctx: show all products option]
en: All
sv_SE: Samtliga

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ products
sv_SE: Visar _START_ till _END_ av totalt _TOTAL_ produkter

en: Showing 0 products
sv_SE: Visar 0 produkter

en: (_MAX_ products in total)
sv_SE: (_MAX_ produkter totalt)

en: Show _MENU_ products
sv_SE: Visa _MENU_ produkter

en: No matching products found.
sv_SE: Inga matchande produkter hittades.

en: Search:
sv_SE: Sök:

en: First
sv_SE: Första

en: Last
sv_SE: Sista

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Previous
sv_SE: Föregående

[ctx: thousands separator]
en: ,
sv_SE: &#8201;

[ctx: decimal mark]
en: .
sv_SE: ,

en: : activate to sort column ascending
sv_SE: : aktivera för att sortera kolumnen i stigande ordning

en: : activate to sort column descending
sv_SE: : aktivera för att sortera kolumnen i fallande ordning

en: Filter:
sv_SE: Filtrera:

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Add Selected To Cart
sv_SE: Lägg till val i varukorg

en: Buy product
sv_SE: Köp produkt

en: This product is currently out of stock and unavailable.
sv_SE: Denna produkt är för tillfället slutsåld.

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
sv_SE[0]: Betyg %1$s av 5 baserat på %2$s kundbetyg
sv_SE[1]: Betyg %1$s av 5 baserat på %2$s kundbetyg

en: Rated %s out of 5
sv_SE: Betyg %s av 5

en: True
sv_SE: Sant

en: False
sv_SE: Falskt

en: out of %s5%s
sv_SE: av %s5%s

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
sv_SE[0]: baserat på %s kundrecension
sv_SE[1]: baserat på %s kundrecensioner

en: In stock
sv_SE: I lager

en: Display a list of active filters for your product table.
sv_SE: Visa en lista över aktiva filter för din produkttabell.

en: Product Table: Active Filters
sv_SE: Produkttabell: Aktiva filter

en: Active filters
sv_SE: Aktiva filter

en: Title
sv_SE: Titel

en: Remove filter
sv_SE: Ta bort filter

en: Display a list of attributes to filter products in your product table.
sv_SE: Visa en lista över attribut som filtrerar produkter i produkttabellen.

en: Product Table: Filter by Attribute
sv_SE: Produkttabell: Filtrera efter Attribut

en: Filter by
sv_SE: Filtrera efter

en: Attribute
sv_SE: Attribut

en: Display type
sv_SE: Visningstyp

en: List
sv_SE: Lista

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardin

en: Query type
sv_SE: Typ av förfrågan

en: AND
sv_SE: OCH

en: OR
sv_SE: ELLER

en: Any %s
sv_SE: Välj %s

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
sv_SE: Ingen matchning hittad

en: Display a slider to filter your product table by price.
sv_SE: Visa ett skjutreglage för att filtrera din produkttabell efter pris.

en: Product Table: Filter by Price
sv_SE: Produkttabell: Filtrera efter pris

en: Filter by price
sv_SE: Filtrera på pris

en: Min price
sv_SE: Minsta pris

en: Max price
sv_SE: Högsta pris

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Display a list of star ratings to filter products in your product table.
sv_SE: Visa en lista med stjärnbetyg för att filtrera produkterna i din produkttabell.

en: Product Table: Filter by Rating
sv_SE: Produkttabell: Filtrera efter pris

en: Average rating
sv_SE: Genomsnittligt betyg

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Please enter your license key.
sv_SE: Vänligen ange din licensnyckel.

en: Your license key expired on %s.
sv_SE: Din licensnyckel gick ut %s.

en: Your license key has reached its activation limit.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns.

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: License key successfully activated.
sv_SE: Licensnyckel aktiverad.

en: An error has occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel har uppståt, vänligen försök igen.
